Náměty pro nový územní plán

8.9.2008 14:15

Barrandov

11.9.2016 19:47 vložil Eevee  IP: 78.102.213.211

Vážně nesouhlasím s tím aby na Barrandově a v jeho okolí byli nové baráky. Vůbec se mi ani ten nápad ani plán nelíbí.Barrandov by měl zůstat takový jaký je!!!!! Nechceme žádné nové hnusné baráky a tramvajové zastávky! Na Barrandově žiju 11 let a rozhodně tu nechci žádné změny!!!! Barrandov se mi líbí hlavně proto že není moc městský ale hodně přírodní. Nemůžou zastavit pole panelákama. Jestli nemaj lidi kde bydlet v Praze a proto stavíte ty baráky tak s tím přestaňte!!!!! A přestaňte i s tím plánováním!!!! Prosím! Nestavte tu nic nového! Mám to tu ráda a nechci žádné změny!!!! Na Barrandově je i Prokopské údolí a jestli i to má být zastavené barákama tak to nemá smysl....Říkám vám že děláte obrovskou chybu!!!! Absoulutně proti tomuto protestuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jestli je nějaká petice proti tomuto tak ať mi jí někdo pošle. Děkuji
Eevee

Reaguj


Stavět, stavět a stavět...

23.2.2013 00:12 vložil zvonik  IP: 62.245.78.15

V tomhle se musím také zviditelnit. Nelíbí se mi zastavování geologické lokality Prokopské údolí a je to přece geologická a přírodní památka a v takové lokalitě se přeci nesmí stavět. Druhá oblast Vidoule se mi nelíbí, protože je to jednak geologická i přírodní památka, přesto je tu dost nestabilní podloží a také by se zde nemělo stavět. Na bývalém vojenském prostoře jsou podzemní bunkry a nechtěl bych je mít zlikvidované...Vezměte si také např. Waltrovku, bohužel, tato lokalita je velmi zničená jak developery, tak i zloději a kovožroutům elektrických kabelů a čehosi cosi...Jeden atomový kryt zničený jak ten druhý, i když ten třetí je zachovalej dost a hodí se. Podle mně je tohle ostuda a nezasloužíte si nic jiného než naplácat na holou, ale je to vážné až smutné. Velitelský kryt se mně líbí a chtěl bych, aby z něho byla například restaurace nebo kavárna...Stavět se stejnak nemusí, i když jde o věc zajímavou a zváštní, ale naopak se mi vůbec nelíbí zastavování jakýchkoliv hodnotných a cenných ploch včetně podzemních, geologických lokalit a to vůbec nějakých ohyzdných skleněných oblud, když přece je nejoddolnější litý beton, jak to znám z krytů. Tenhle národ si nespěje k tomu, že může nastat nějaká hrozba, např. atomová, tehdy potřebujeme odolné protiatomové kryty a těmi!!! byste se měli zajímat. Protiatomové kryty jsou jedním z důležitým ochranám obyvatelstva a jakkoukoli katastrofu nebo událost rozhodně chci přežít, než umřít vlivem radiace nebo tak. Přilepšíme se možná, když vystavíme po Praze několik krytů civilní ochrany a tehdy se pak bude něco dít...uvidíte sami, až možná budeme chodit na cvičení do krytů a to je pro mně důležité cvičení, zábava, hrdinství a doživotní hrdost na národ, že nám poskytl a nabídl možnost stavět kryty a udržovat je v plném rozsahu funkčnosti. Např. Výpustek má kryt, který je stále činný. Tehdy rozhodně byty a nějaké ty budovy bez protiatomových krytů jsou na prd a neposkytují žádnou ochranu obyvatel a rozhodně se to nevyplatí. Na první místo dávám bezpečnost a poskytovanost civilní ochrany k návrhovým stavbám a pak na druhé místo materiál, z čeho bude stavět a třetí jeho vzhled. Nejkrásnější byty pro mně jsou v Praze na prvním místě činžovní domy svým vzhledem a nerušenost v krajině a některým budovám jsou i kryty CO, na druhé místo dávám menší bytové a rodinné domky z betonu a z cihel a na třetí místo dávám panelové domy. Moderní skleněné domy zde neuvádím, protože neposkytují ochranu obyvatelstva. Pro někoho je sice hezké stavět, ale na druhé straně je to riziko, nepřipravenost, nevybavenost, nezvyklost, zkaženost místa a trvale se to může projevit na citech některých lidí, jako jsem já.

Reaguj


Plány?

18.9.2008 10:36 vložil Dick  IP: 88.146.46.21

Tyto plány nejsou nové, na plánu Prahy ze třicátých let je již šrafovanou uliční sítí pokryta celá oblast Vidoule i Dívčích hradů. Přiměřená výstavba je na místě. Nevím, proč by v hlavním městě měla existovat obdělávaná pole a dožívající zahrádkářské osady plné bezdomovců. A proč tyto enklávy vnešeně nazývat přírodou?

Reaguj


Re: Plány?

3.10.2008 12:03 vložil penis  IP: 88.146.73.33

A proc by nemohla byt na uzemi Prahy zemedelska puda? Navic zahradkarske osady tu rozhodne nejsou plne bezdomovcu. Navic Vami jmenovana cast je plna srnek, bazantu a jine zvere, takze jestli toto pro Vas neni priroda, pak bych chtel videt co si pod pojmem priroda predstavujete.

Reaguj


Ty zmrdi chteji zastavet i

11.9.2008 16:07 vložil mrdák  IP: 88.146.73.33

moji oblibenou motokrosovou trat v motole. Teda to je hnus, reknu vam lidi. No nic i kdyz tam budou baraky ja tam stejne budu litat jak magor

Reaguj


připomínky k územnímu plánu

11.9.2008 12:58 vložil Ing. Eduard Mochan  IP: 213.151.80.74

Vážení přátelé,

od narození žiji v Košířích a o historii a problémy Prahy 5 se zajímám. Líbí se mi vaše Kauza 5 a proto mi dovolte, abych se vyjádřil několika větami k návrhům na změny územního plánu.

Jsem laik v oboru územního plánování, ale většina námětů UP mi připadá příliš megalomanská. Původní zástavba Prahy vznikala v době, kdy nikdo nepředpokládal takový rozvoj automobilové dopravy. Již dnes je jasné, že město nemůže pojmout veškerou dopravu aut a dostat tento stav na trochu přijatelnou mez stojí obrovské peníze, nehledě na to, že tím trpí kvalita bydlení. Druhá věc, která mi vadí je to, že Pražská kotlina potřebuje hlavně ze západu volný příliv čerstvého vzduchu, který byl již v minulosti zástavbou Řep a Zličína značně narušen. Třetí důvod nesouhlasu s těmito záměry je ten, že krajinné uspořádání a hlavně zeleň Prahy 5 jsou tak vyjímečné, že si nezaslouží je nenávratně zničit zástavbou, kterou nikdo nepotřebuje (viz populační vývoj a nasycenost trhu s byty). Myslím, že stačí to, co se již podařilo současným představitelům radnice Prahy 5.

Reaguj


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5