Náměty pro nový územní plán

8.9.2008 14:15

Reakce na příspěvek

připomínky k územnímu plánu

11.9.2008 12:58 vložil Ing. Eduard Mochan  IP: 213.151.80.74

Vážení přátelé, od narození žiji v Košířích a o historii a problémy Prahy 5 se zajímám. Líbí se mi vaše Kauza 5 a proto mi dovolte, abych se vyjádřil několika větami k návrhům na změny územního plánu. Jsem laik v oboru územního plánování, ale většina námětů UP mi připadá příliš megalomanská. Původní zástavba Prahy vznikala v době, kdy nikdo nepředpokládal takový rozvoj automobilové dopravy. Již dnes je jasné, že město nemůže pojmout veškerou dopravu aut a dostat tento stav na trochu přijatelnou mez stojí obrovské peníze, nehledě na to, že tím trpí kvalita bydlení. Druhá věc, která mi vadí je to, že Pražská kotlina potřebuje hlavně ze západu volný příliv čerstvého vzduchu, který byl již v minulosti zástavbou Řep a Zličína značně narušen. Třetí důvod nesouhlasu s těmito záměry je ten, že krajinné uspořádání a hlavně zeleň Prahy 5 jsou tak vyjímečné, že si nezaslouží je nenávratně zničit zástavbou, kterou nikdo nepotřebuje (viz populační vývoj a nasycenost trhu s byty). Myslím, že stačí to, co se již podařilo současným představitelům radnice Prahy 5.


Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:
Vložením komentáře zde i u jakéhokoliv článku na Kauze 5 vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán. Mohou být smazány nebo upraveny všechny příspěvky, které obsahují hrubé urážky, vulgární výrazy, pomluvy, výhružky a agresivní provokace, hanobí rasy, národy a přesvědčení jednotlivců či skupin a odporují zákonům ČR. Redakce si dále vyhrazuje zároveň právo smazat příspěvek, ve kterém jeho autor zveřejní neplacenou komerční reklamu. Diskusní příspěvky vyjadřují názor pouze jejich pisatelů a nemusí vyjadřovat stanovisko redakce. Redakce za jejich obsah nenese jakoukoliv zodpovědnost.
Zároveň dnem 1. dubna 2009 nabyl účinnosti zákon č. 52/2009 Sb., který upravuje především zákaz zveřejňování informací umožňujících zjištění totožnosti obětí trestných činů, pokud jsou mladší 18 let nebo i starší, pokud se staly obětí některého zákonem uvedených trestných činů. Proto případná sankce bude dopadat přímo na ně. Pokud redakce bude upozorněna nebo sama zjistí, že k porušení zákazu dle citovaného zákona došlo, příspěvek smaže.

Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5