Vedení radnice sklízí kritiku už i v Pražské pětce

10.6.2008

Vedení radnice sklízí kritiku už i v Pražské pětcePozorní čtenáři při listování červnového čísla Pražské pětky nevěřili svým očím. Na dvaadvacáté straně je zaznamenáno několik pozoruhodných vět, které nemají za deset let trvající historie tohoto radničního periodika obdoby. Poklidnou selanku informací a článků o tom, jak moudrá rada rozhodla, a jak je Praha 5 ideální místo na světě, rozčeřil rozhovor s herečkou Aňou Geislerovou. Konkrétně se jedná o odpověď na otázku "Jak se vám žije v Praze 5?" Redakci Pražské pětky tímto vyjadřujeme velkou pochvalu. Úryvek na druhou stranu určitě nepotěšil adresáty vyřčené kritiky. Všichni asi vědí, o koho se jedná. Zejména ve druhém případu není nutné nosit dříví do lesa.
A jak že se tedy Aně Geislerové žije v Praze 5?

"Docela dobře, nicméně pár věcí mě tu docela trápí. Tou první je přístup úřadu k našemu požadavku dát do naší ulice zpomalovací pruhy – je to v obytné čtvrti, kde žije docela velký počet dětí, ta ulice je dlouhá a přímá a dost řidičů si tudy zkracuje cestu a jezdí tudy docela svižně. Dostali jsme naprosto neuvěřitelné zdůvodnění, proč tu zpomalovací práh být nemůže – prý by to byla diskriminace řidičů. A ještě nám ten úředník tvrdil, že se tyto omezovací prvky mohou dávat jen před školu nebo na pěší zónu. Argument je to skutečně originální, mě ale moc neuspokojil, takže se ještě s touhle věcí chystám na úředníky v Praze 5 nastoupit znovu. Třeba bude i petice, pokud nepochodíme.
O další petici nás, občanů Prahy 5 sdružených při zdejší mateřské škole (smích), si říká nepochopitelný tah Prahy
5, která školce sebrala část pozemku, na kterém bylo hřiště, aby si na něm někdo mohl postavit dům. Takže hřiště se o dost scvrklo. Na podobné problémy ale člověk narazí všude, každá část Prahy má své stinné stránky. Myslím taky, že se tu trochu zapomíná, že Praha 5 není jen centrální část Smíchova – dole v okolí radnice a na Arbesově náměstí jsou krásné záhony, ty musím pochválit, ale podobnou pozornost a podobné zkrášlení by si podle mě zasloužila i jiná místa než jen Smíchov."

Podrobnosti o kauze hříště u mateřské školky Peroutkova se můžete dočíst v článku "Veverky, ježci, opičky a medvědi proti lumíkům" nebo v článku  "Územní plán a nová zástavba v okolí Peroutkovy ulice"

Autor: redakce   |   Sekce: Radnice   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Diskuse

Kdyby se vyslovil nekdo jiny... Petruska 12.6.2008 12:44
Re: Kdyby se vyslovil nekdo jiny... Kluk 12.6.2008 15:13
Auta Občan Prahy 5 10.6.2008 15:37

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

28% (56)

5% (10)

20% (39)

46% (90)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5