Žáčci z Prahy povinně zažijí Halloween

1.11.2009 20:30

Reakce na příspěvek

Můj názor

2.11.2009 10:22 vložil Košířák  IP: 10.42.7.58

To co je zde uvedeno ve mně vyvolává mrazení. Jako dítě jsem v padesátých letech chodil na základní školu a dobře si uvědomuji, jak lze lehce zmanipulovat dětské duše. Sám jsem zažil oslavy VŘSR i lampionové průvody, aniž bych si v tom věku uvědomil, že je to svátek nám cizí a vnucený, do roku 1948 i pro většinu lidí bezvýznamný. Učitelé splnili úkol a děti byli přesvědčeny, že tak to bylo a že je to správné. Všechno to ale bylo nesmysl, ale poučení zřejmě si všichni z toho nevzali. Udivuje mě ta stálá servilita některých spoluobčanů k cizím vzorům, aniž by si uvědomili, že kulturní tradice českého národa vycházejí z křesťanství (sám jsem nevěřící). Nevím, proč zrovna teď se někdo snaží sem násilím zavést Halloween z anglicky mluvících zemí, který má svůj prapůvod někde v keltských slavnostech a tím narušit v předvečer tradičně uznávaný křesťanský svátek Všech svatých, jako vzpomínku na blízké zemřelé.


Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:
Vložením komentáře zde i u jakéhokoliv článku na Kauze 5 vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán. Mohou být smazány nebo upraveny všechny příspěvky, které obsahují hrubé urážky, vulgární výrazy, pomluvy, výhružky a agresivní provokace, hanobí rasy, národy a přesvědčení jednotlivců či skupin a odporují zákonům ČR. Redakce si dále vyhrazuje zároveň právo smazat příspěvek, ve kterém jeho autor zveřejní neplacenou komerční reklamu. Diskusní příspěvky vyjadřují názor pouze jejich pisatelů a nemusí vyjadřovat stanovisko redakce. Redakce za jejich obsah nenese jakoukoliv zodpovědnost.
Zároveň dnem 1. dubna 2009 nabyl účinnosti zákon č. 52/2009 Sb., který upravuje především zákaz zveřejňování informací umožňujících zjištění totožnosti obětí trestných činů, pokud jsou mladší 18 let nebo i starší, pokud se staly obětí některého zákonem uvedených trestných činů. Proto případná sankce bude dopadat přímo na ně. Pokud redakce bude upozorněna nebo sama zjistí, že k porušení zákazu dle citovaného zákona došlo, příspěvek smaže.

Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

29% (56)

5% (10)

20% (39)

45% (87)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5