Spory radnice Prahy 5 s opozicí budou mít pokračování

6.11.2008

Spory radnice Prahy 5 s opozicí budou mít pokračování Pražský deník: Dalším trestním oznámením skončí dlouhodobé neshody starosty Prahy 5 Milana Jančíka s představiteli opozice. Tentokrát se jejich spory týkají kauzy Prokopského údolí, kterou prošetřuje policie. Trestní oznámení na starostu Milana Jančíka (ODS) podal zastupitel Ondřej Gál (SOSODS) spolu s představitelem ČSSDJiřím Metelcem.

Předmětem sporu se stala nájemní smlouva na objekt se Společností pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí, za níž stojí zastupitelka Prahy 5 Jitka Matoušková. Ta však podle opozice využívala objekt bez platné nájemní smlouvy a ani neplatila nájemné. V objektu žila od roku 1994 pouze na základě smlouvy o smlouvě budoucí a podle opozice zde bydlela i s rodinou.
Podle včerejšího prohlášení starosty Milana Jančíka ale policie celý případ odložila. Proto chce nyní podat trestní oznámení na iniciátory podnětu Ondřeje Gála a Jiřího Metelce.
„Hodlám se do budoucna bránit právní cestou proti pomluvám, vykonstruovaným a lživým obviněním ze strany opozice,“ uvedl. Dodal, že bude požadovat finanční odškodnění v celkové výši 450 000 korun, které v případě vítězství v soudním řízení použije na zlepšení životního prostředí a rozvoj zeleně v Praze 5.
Opoziční zastupitelé mají ale na celou věc jiný názor. „Celkem na nás bylo podáno 11 trestních oznámení. Jednání pana Jančíka si nedovedu vysvětlit jinak než jako zájem poškodit mě a kolegu Gála vnitrostranicky, protože oba působíme ve velkých stranách,“ sdělil Deníku Jiří Metelec.
S jeho názorem souhlasí i Ondřej Gál. „Je to další pokus pana Jančíka nás zastrašit. Činí tak proto, abychom nezasahovali do nepříjemných kauz. Navíc je velmi zvláštní, že starosta Jančík dostal do rukou výsledky policejního šetření, ze zákona by se totiž o odložení trestního oznámení měl dozvědět ten, kdo jej podával,“ řekl.
Oba zastupitelé navíc poukázali na fakt, že policie se celou kauzou ještě zabývá. „Policie odložila pouze jedno trestní oznámení v této kauze, další se ještě prošetřuje,“ uzavřel Gál.
 

Autor: Pražský deník   |   Sekce: Zastupitelé   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Související články


Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

28% (56)

5% (10)

20% (39)

46% (90)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5