Zastupitelstvo Prahy 5 opět neodvolalo starostu Jančíka

9.9.2009

Zastupitelstvo Prahy 5 opět neodvolalo starostu JančíkaČeské noviny: Zastupitelstvo Prahy 5 opět odmítlo odvolat starostu Milana Jančíka. Pro jeho sesazení hlasovalo pouze 12 ze 40 přítomných zastupitelů. Celkem 26 zastupitelů v tajném hlasování vůbec neodevzdalo lístek. Jančíkovo odvolání požadovala petice strany Věci veřejné (VV), kterou podepsalo 5188 lidí, z toho 3357 byli trvalí obyvatelé Prahy 5.

Jiří Vejmelka (VV) před hlasováním řekl, že městská část doplácí na některá kontroverzní rozhodnutí, která prý Jančík učinil. "Za nejzávažnější ale pokládáme fakt, že starosta stále prohlubuje své pojetí politiky absolutního vládce městské části. Žádné problémy si nedělá s dodržováním zákonů," poznamenal. Po hlasování novinářům řekl, že výsledek se dal očekávat.

Jančík snahu o své odvolání nechtěl příliš komentovat, pouze řekl, že voliči ve volbách jasně rozhodli, koho na radnici chtějí. Při minulých pokusech o sesazení uvedl, že je to snaha pouze malé skupiny lidí.

V koalici na smíchovské radnici jsou zastupitelé ODS, ČSSD, dále nezařazení a nezávislí zastupitelé, jako je Aleš Kohout, který opustil klub SNK ED, bývalý člen ČSSD Věnek Fořt, Angela Morávková, Eva Kalhousová a Jitka Matoušková, která do zastupitelstva kandidovala za Stranu zelených.

O odstoupení starosty jednalo zastupitelstvo už několikrát, většinová koalice dosud ale všechny návrhy zamítla. Naposledy se pokusili starostu sesadit opoziční zastupitelé letos v červnu. Zdůvodnili to údajným netransparentním jednáním starosty při vedení městské části, nerespektováním jednacího řádu a postupy, které prý hraničí s diktátorskými praktikami. Návrh ale tehdy nebyl ani zařazen do programu jednání zastupitelstva.

Autor: České noviny   |   Sekce: Zastupitelé   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


Očekáváte zlepšení života v Praze 5 v následujícím volebním období?

28% (56)

5% (10)

20% (39)

46% (90)
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

KAUZA 5 - občanský zpravodaj Prahy 5